17 marca 2017 r. (piątek)
godz. 9.00-14.00

Uroczyste otwarcie o godz. 10.00

Stoiska wystawiennicze, na których będzie prezentowana oferta wszystkich jednostek dydaktycznych, zlokalizowane będą w auli budynku głównego Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie.

 

W programie m.in.:

godz. 9.00–11.00

miejsce: ul. Podchorążych 2 (nowy budynek), sala 210N

organizatorzy: Instytut Biologii

Warsztaty i pokazy chemiczne: reakcje katalityczne


godz. 9.00–11.00

miejsce: ul. Podchorążych 2 (nowy budynek), sala 215N

organizatorzy: Instytut Biologii

„Świat roślin i grzybów”


godz. 9.00–11.30

miejsce: ul. Podchorążych 2, Audytorium im. prof. W. Danka

organizatorzy: Instytut Neofilologii – Katedra Języka i Kultury Hiszpańskiej

Prezentacje i konkursy przygotowane przez wykładowców Katedry Języka i Kultury Hiszpańskiej:

  • 9.00-9.10 – Powitanie. Charakterystyka studiów na filologii hiszpańskiej I i II stopnia
  • 9.10 – Ogłoszenie I Mistrzostw w Tłumaczeniu dla Zabawy
  • 9.15 – „Pan, ser i rana: polsko-hiszpańskie niespodzianki językowe”
  • 9.30-9.45 – „Co nam w duszy gra” – konkurs znajomości piosenek hiszpańskojęzycznych
  • 9.45-10.00 – Rodzina Czartoryskich i jej związki z Hiszpanią z „Damą z łasiczką” w tle
  • 10.15-10.30 – Pół roku w obrazkach 1950-2000. Bohaterowie komiksu hiszpańskiego, którzy podbili wiele pokoleń
  • 10.30-11.15 – Spotkanie z p. Ernestem Mirosławem, tłumaczem symultanicznym i właścicielem biura podróży, który opowie o korzyściach, jakie niesie turystyka przyjazdowa dla miasta Kraków i regionu małopolskiego
  • 11.15 – Ogłoszenie wyników I Mistrzostw Świata w Tłumaczeniu dla Zabawy

godz. 9.00–11.30

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 350

organizatorzy: Katedra Psychologii, Koło Naukowe Studentów Psychologii UP „Sensorium”

„Ekspedycje w głąb umysłu” – prezentacja eksperymentów z zakresu neuropsychologii (3 pokazy po 45 min.):

  • Pomiary czaszki
  • Pomiar górnej granicy słyszalności
  • Iluzje optyczne

godz. 9.00–13.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, Mediateka Biblioteki Głównej

organizatorzy: Ośrodek Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych, Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego, Biblioteka Główna

Gra „Hossa czy Bessa?” szczegółowe informacje o grze i zapisach


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej

  • Szkolenie z resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie (BLS, AED)
  • Pokaz zasad prawidłowego bandażowania
  • Quiz z podstaw wiedzy o geografii i historii bezpieczeństwa III RP i świata

godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Fizyki

Pokazy fizyczne i astronomiczne:

  • doświadczenia z elektryczności i elektrostatyki
  • lewitujące magnesy
  • silniki cieplne
  • atrakcyjne prezentacje reguł rządzących zjawiskami przyrodniczymi
  • obserwacja plam słonecznych za pomocą lunety (przed Uczelnią – o ile dopisze pogoda)

godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2 – hol na I piętrze przed wejściem do Instytutu Matematyki

organizatorzy: Instytut Matematyki

Warsztaty „Świat gier matematycznych i logicznych”


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Nauk o Wychowaniu

Warsztaty z komunikacji interpersonalnej, testy i ćwiczenia diagnostyczne


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Pedagogiki Specjalnej

Miniwarsztaty z polskiego języka migowego (PJM)


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Katedra Psychologii

Warsztaty prezentujące eksperymenty psychologiczne


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Techniki

Pokazy robotów, druku i skanowania 3D


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Geografii

  • „Georóżnorodność środowiska” – pokazy wybranych procesów zachodzących w środowisku geograficznym
  • Kreatywne modelowanie balonów
  • Face painting – malowanie twarzy
  • „Foto-ściana” – zdjęcia przybyłych gości na tle przygotowanym przez studentów
  • Flash mob taneczny

godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Pracy Socjalnej

  • Konkurs „Pomoc dla osób zmarginalizowanych i wykluczonych”
  • Projekcje krótkich filmów pt. „Dlaczego warto studiować pracę socjalną”

godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Filozofii i Socjologii, Socjologiczne Koło Naukowe i Sekcja Kryminologii SKN

Quiz z wiedzy o społeczeństwie


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2

organizatorzy: Instytut Filozofii i Socjologii, Filozoficzne Koło Naukowe Arche

Labirynt Filozoficzny – rodzaj gry intelektualno-przestrzennej na terenie budynku głównego UP


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula

organizatorzy: Centrum Sportu i Rekreacji

Prezentacja układów fitness (układy ok. 2-minutowe, kilka dłuższych 20-30 min.) – dr Agnieszka Bogacz-Walancik


godz. 10.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 118

organizatorzy: Instytut Matematyki

Wykład „Liczby wesołe”


godz. 10.00

miejsce: ul. Ingardena 4, sala 422

organizatorzy: Instytut Nauk o Wychowaniu

Wykład „Pokaż mi swoją torebkę, a powiem kim jesteś” – dr Łukasz Albański


godz. 10.00

miejsce: zbiórka – ul. Podchorążych 2 – stoisko wystawiennicze F

organizatorzy: Biblioteka Główna UP

Zwiedzanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego


godz. 10.00–11.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 316

organizatorzy: Instytut Techniki

Wykład „0-ra i 1-nki czyli krótka wycieczka do wnętrz komputera”


godz. 10.00–12.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 10

organizatorzy: Instytut Techniki

Warsztaty papieroplastyczne*

*rezerwacja miejsc: mjzajac@up.krakow.pl


godz. 10.00–12.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 38

organizatorzy: Instytut Techniki

Laboratorium elektroniki i mikrokontrolerów


godz. 10.00–12.00

miejsce: ul. Ingardena 4, Klub Studencki „Bakałarz”

organizatorzy: Klub Studencki „Bakałarz”

Warsztaty podróżnicze – mgr Marek Żołądek


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Podbrzezie 3, sala 50-62

organizatorzy: Wydział Sztuki

Zwiedzanie pracowni fotografii oraz animacji


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Mazowiecka 43

organizatorzy: Wydział Sztuki

Zwiedzanie pracowni grafiki warsztatowej (litografia, wklęsłodruk, linoryt, serigrafia)


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Mazowiecka 43, ul. Podbrzezie 3

organizatorzy: Wydział Sztuki

Zwiedzanie pracowni wzornictwa


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Mazowiecka 43, sala 18

organizatorzy: Wydział Sztuki

Warsztaty malarskie dla szkół licealnych „Wokół Martwej Natury” – prof. Piotr Jargusz


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Piekarska 5-7

organizatorzy: Wydział Sztuki

Zwiedzanie pracowni rzeźby


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Podbrzezie 3, sala 25

organizatorzy: Instytut Biologii

Zwiedzanie laboratorium spektrometrii i woltoamperometrii


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Podbrzezie 3, sala 32

organizatorzy: Instytut Biologii

Zwiedzanie oraz pokazy zbiorów w pracowniach zoologicznych


godz. 11.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 118

organizatorzy: Instytut Matematyki

Wykład „Liczby wesołe”


godz. 11.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 536 i 538

organizatorzy: Instytut Geografii

Warsztaty geograficzne dla maturzystów:

  • Geologia – cechy makroskopowe skał
  • Pomiary w geografii: hałas, woda, powietrze – praca ze sprzętem
  • Zwiedzanie platformy widokowej na dachu budynku Uniwersytetu Pedagogicznego

Zapisy dla grup zorganizowanych do 10 marca 2017 r. – szczegółowe informacje


godz. 11.00

miejsce: ul. Ingardena 4, sala 422

organizatorzy: Instytut Nauk o Wychowaniu

Warsztaty z komunikacji interpersonalnej – mgr Marta Krupska


godz. 11.00

miejsce: zbiórka – ul. Podchorążych 2 – stoisko wystawiennicze F

organizatorzy: Biblioteka Główna UP

Zwiedzanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego


godz. 11.00–11.30

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 344

organizatorzy: Instytut Nauk o Informacji

Wykład „Architekt informacji: kto, co i dlaczego?”– dr Stanisław Skórka


godz. 11.00–12.30

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 259

organizatorzy: Instytut Neofilologii – Filologia angielska

Prezentacje z zakresu przekładoznawstwa, metodyki oraz literatury i kultury


godz. 11.00–13.00

miejsce: ul. Podchorążych 2 (nowy budynek), sala 421N

organizatorzy: Instytut Informatyki

Warsztaty „Tworzenie gier 3D”


godz. 11.00–13.00

miejsce: ul. Podchorążych 2 (nowy budynek), szklarnia

organizatorzy: Instytut Biologii

Pokazy i warsztaty w szklarni Instytutu Biologii


godz. 11.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2 (nowy budynek)

organizatorzy: Instytut Fizyki

Możliwość odwiedzenia laboratoriów naukowych w Instytucie Fizyki*:

  • Laboratorium Spektroskopii Mossbauerowskiej – p. 4N
  • Pracownia Fizyki Ferroelektryków – p. 106N
  • Laboratorium Spektroskopii Laserowej – p. 7N

*W laboratorium jednocześnie mogą przebywać cztery osoby zwiedzające


godz. 11.30–12.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 417

organizatorzy: Instytut Neofilologii – Katedra Języka i Kultury Hiszpańskiej

Projekcja filmu Republica Poetica (z udziałem poetów hiszpańskich i hispanoamerykańskich oraz studentów UP)


godz. 11.30–12.15

miejsce: ul. Podchorążych 2, Audytorium im. prof. W. Danka

organizatorzy: Instytut Pracy Socjalnej

Wykład otwarty „Praca socjalna wobec współczesnych problemów społecznych”– dr Magdalena Lubińska-Bogacka


godz. 11.30–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 350

organizatorzy: Katedra Psychologii, Koło Naukowe Studentów Psychologii UP „Sensorium”

„Ekspedycje w głąb umysłu” – prezentacja eksperymentów z zakresu psychologii poznawczej (3 pokazy po 45 min.)

  • Klocki Corsiego (Monkey Ladder)
  • Gorilla Experminet (ślepota z braku uwagi)
  • Eksperymenty z Cambridge Brain Sciences

godz. 11.35–12.20

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 344

organizatorzy: Instytut Nauk o Informacji

Wykład „Pepsi czy Coca-Cola? O anatomii logo”– dr Małgorzata Lebda


godz. 12.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 118

organizatorzy: Instytut Matematyki

Wykład „Liczby wesołe”


godz. 12.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 536 i 538

organizatorzy: Instytut Geografii

Warsztaty geograficzne dla maturzystów:

  • Geologia – cechy makroskopowe skał
  • Pomiary w geografii: hałas, woda, powietrze – praca ze sprzętem
  • Zwiedzanie platformy widokowej na dachu budynku Uniwersytetu Pedagogicznego

Zapisy dla grup zorganizowanych do 10 marca 2017 r. – szczegółowe informacje


godz. 12.00

miejsce: zbiórka – ul. Podchorążych 2 – stoisko wystawiennicze F

organizatorzy: Biblioteka Główna UP

Zwiedzanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego


godz. 12.00–13.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 316

organizatorzy: Instytut Techniki

Wykład „Piksele i wektory – wprowadzenie do grafiki komputerowej”


godz. 12.00–14.00

miejsce: ul. Ingardena 4, Klub Studencki „Bakałarz”

organizatorzy: Klub Studencki „Bakałarz”

Warsztaty teatralne – Teatr „Bakałarz”


godz. 12.30

miejsce: ul. Podchorążych 2, Audytorium im. prof. W. Danka

organizatorzy: Biuro Promocji i Karier

Prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Pedagogicznego


godz. 12.30–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 353

organizatorzy: Instytut Nauk o Informacji

Warsztaty* „Shift+M. Projektujemy w Adobe Illustrator”– dr Małgorzata Lebda

*obowiązują zapisy pod adresem: mlebda@up.krakow.pl


godz. 13.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 536 i 538

organizatorzy: Instytut Geografii

Warsztaty geograficzne dla maturzystów:

  • Geologia – cechy makroskopowe skał
  • Pomiary w geografii: hałas, woda, powietrze – praca ze sprzętem
  • Zwiedzanie platformy widokowej na dachu budynku Uniwersytetu Pedagogicznego

Zapisy dla grup zorganizowanych do 10 marca 2017 r. – szczegółowe informacje


godz. 13.00

miejsce: zbiórka – ul. Podchorążych 2 – stoisko wystawiennicze F

organizatorzy: Biblioteka Główna UP

Zwiedzanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego